Високоміцний чавун: застосування

Високоміцний чавун: застосування

лиття високоміцного чавуну

Сьогодні можна бачити в складі технологічного обладнання, механізмів і функціональних вузлів багато різних видів металів, і велику частку серед них займає саме високоміцний чавун, як найбільш підходящий матеріал для виготовлення міцних корпусів і силових елементів; цей метал являє собою вуглецеву тверду речовину, в якій міститься кулястий або сфероїдальний графіт.

За рахунок такої форми зв’язки між атомами міцні і здатні витримувати колосальні навантаження різного роду і походження. Саме завдяки підвищеній міцності, лиття високоміцного чавуну та виготовлення виливків з нього не перестає користуватися величезним попитом переважно в машинобудівній галузі.

Особливості виливків з високоміцного чавуну

Головна особливість виготовлення виливків із застосуванням чавуну підвищеної міцності полягає в тому, що він виходить неоднорідним по всьому об’єму: структура окремих його фрагментів, взятих з різних частин виробу, буде дещо відрізнятися, але, загалом, скрізь буде впізнаватися єдина структура і кулястість графіту; це ферит або перліт з кулястим графітом.

Властивості готової виливки з високоміцного чавуну з кулястим графітом безпосередньо залежать від наступних факторів:

  • Швидкості виливки, яка має залежності з охолодженням і проміжної кристалізацією.
  • Хімічний склад. У чавун можуть вноситися різні додаткові компоненти, які впливають на ті чи інші характеристики.
  • Товщина стінок в виливку.

Так чи інакше, готовий виріб відрізняється високою механічною міцністю саме завдяки властивостям кулястого графіту: він має гарну ударну в’язкість, що вказує на можливість кування. Також він володіє тимчасовим опором, відносним подовженням, високою міцністю на стиск, стійкістю до зносу і низькою втомою міцності.

З причини безлічі позитивних якостей, високоміцний чавун застосування собі знайшов у багатьох виробах: він активно використовується для виготовлення труб для транспортування води, нафти, газу та інших неагресивних речовин; у машинобудуванні він використовується для виготовлення кронштейнів, несучих і силових деталей.

Звернувшись до нашої компанії «Металіт», можете бути впевнені, що отримаєте готові виливки із цього сплаву, виконані точно за наданими кресленнями, виконані якісно і вчасно!

Поделиться этим в:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *