Особливості лиття різноманітних сплавів

Особливості лиття різноманітних сплавів

лиття чавуну

Лиття чавуну (заготовок) зі сплавів металів є затребуваною послугою, необхідність якої обумовлена потребою у виготовленні деталей з різним профілем, притому вони за своєю формою і конструкцією можуть бути самими різними, починаючи від простих, з мінімальним числом вигинів і отворів, закінчуючи лопатками для реактивних двигунів, що відливаються в вакуумі.

Сучасні технології, що застосовуються для лиття під замовлення, сягнули досить далеко: використання інноваційних методів при виготовленні форм дозволяє отримувати виливки високої якості; для виробництва методом лиття готових деталей досить виконати шліфувальні операції під посадку підшипників або інших компонентів вузла.

На сучасних підприємствах є інноваційне обладнання, за допомогою якого можна виконувати складні технологічні процеси, зокрема, виконання комбінованих виливків, з використанням різних типів сплавів – наприклад, звичайної сталі з латунню.

Особливість подібних виливків полягає в тому, що різні матеріали мають свою температуру плавлення, через яку істотно ускладнюється процес. Завдання фахівця і обладнання полягає в тому, щоб проконтролювати момент заливки сплавів, щоб при цьому не порушити першу виливку.

Асортимент виливків під замовлення

На підприємстві можна відлити заготовки з різних типів сплавів: це може бути сталь звичайної якості, кольорові метали, чавун і сплави. Сучасне обладнання та інноваційні методи лиття дозволяють виготовляти високоточні виливки з різних типів сплавів, якими можуть бути як чорні, так і кольорові метали в різному співвідношенні для отримання необхідних характеристик кінцевого виробу:

  • Сірий чавун – найпоширеніший вид металу, який використовується для виливки корпусних деталей для різних агрегатів; також виконуються виливки з ковкого і легованого типів чавуну.
  • Сталь – широко використовуваний матеріал, який застосовується для виготовлення широкого спектру деталей, починаючи з корпусів, закінчуючи різними штоками, кронштейнами та іншими виробами.
  • З числа кольорових металів дуже часто застосовуються алюміній, мідь, магній, цинк, з яких відливаються найрізноманітніші деталі, починаючи від корпусів невеликих пристроїв, закінчуючи дисками для авто.

Під сплавом розуміється суміш, що складається з декількох, а то і цілого десятка металів з різними характеристиками; в результаті виходить виливок з певними фізичними властивостями, необхідними для тієї чи іншої функції.

Поделиться этим в:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *